jarvik heart livanova oryamed syncardia xvivo

Vaistams atspari epilepsija

Aprašymas

Epilepsija gali susirgti bet kokio amžiaus, lyties, kilmės ar išsilavinimo žmogus. Epilepsijos priepuoliai gali prasidėti bet kokiame amžiuje, netgi netrukus po gimimo. Dažnai epilepsija pasireiškia kaip smegenų pažeidimų pasekmė, pvz., po insulto, esant deguonies trūkumui, gimdymo arba nėštumo metu, po traumų, dėl auglių, smegenų kraujagyslių pokyčių.

Vaistams atspari epilepsija diagnozuojama, jei po dviejų mėnesių gydymo dviem tinkamai parinktais ir paciento toleruojamais vaistais, epilepsijos priepuoliai kartojasi. Mokslininkai nurodo, kad nevisiška priepuolių kontrolė (t.y., nepaisant gydymo, priepuoliai vistiek kartojasi) gali reikšti, jog:

  • skiriami vaistai nepakankamai veiksmingi;
  • yra vaistų toleravimo apribojimų (kai nepavyksta skirti didesnės ir veiksmingesnės vaisto dozės);
  • pasebėta neigiama vaistų tarpusavio sąveika (tai reiškia, kad negalima skirti didesnės dozės arba dėl vaistų sąveikos keičiasi jų koncentracija, o kartu ir gydomasis poveikis);
  • nesilaikoma paskirto vaistų vartojimo režimo (vaistai vartojami ne laiku, nepakankamomis dozėmis ir pan.)

Kaip rodo tyrimai, nepaisant gydymo vaistais nuo epilepsijos, maždaug  30% – 50% sergančiųjų ligos priepuoliai kartojasi, t.y., šie pacientai serga medikamentiniam gydymui atsparia epilepsijos forma.

VNS terapijos sistema yra skirta epilepsijos priepuolių dažnio, priepuolių trukmės ir priepuolių sunkumo sumažinimui pacientams, sergantiems medikamentiniam gydymui atsparia epilepsijos forma.

Produktai

VNS terapija